fbpx
Başvuru
24 Eylül 2018 - 5 Ocak 2019 (Son Başvuru Tarihi: 10 Eylül 2018)

Başvuru

Program, tasarım ve yaratım sürecini hem teorik, hem de pratik düzeyde ele almak, disiplinler arası bir bakış açısı geliştirmek ve kendi özel ilgi alanları üzerinde çalışma olanağı bulmak isteyen tüm mimarlık, şehir planlaması, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve plastik sanatlar bölümleri lisans derecesine sahip olan tüm genç meslek insanlarına açıktır.

Başvuru için gerekli belgeler:
1. Niyet mektubu (Katılımcı adayının, araştırma programına katılma amacı ve hedeflerini, Program kapsamında geliştirilecek İstanbul ile ilgili araştırma/tasarım projesini kaleme aldığı kapsamlı ve açıklayıcı metin)
2. Güncel özgeçmiş ve çalışmaları içeren dosya
3. İngilizce yeterliliği gösteren sınav sonuç belgesi*

* İngilizce yeterlilik belgesi, program başvurularında ön koşul değil, tercih nedenidir.
AURA-İstanbul tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik Sınavları ve Taban Puanları: YDS 65, TOEFL IBT 70, IELTS 6.0.

Başvuruların dijital olarak yapılması tercih edilmekte ancak basılı gönderimler de kabul edilmektedir. Başvuru belgeleri iade edilmeyecektir. 

2018 / Güz  Dönemi
Son Başvuru Tarihi: 10 Eylül 2018
Program Başlangıç Tarihi: 24 Eylül 2018
Program Bitiş Tarihi: 5 Ocak 2019

AURA İstanbul 2018 yılı Bahar Dönemi Sertifika Programı, 24 Eylül 2018 tarihinde başlayacak ve 15 hafta boyunca devam edecektir.

Katılımcıların, program dahilinde düzenlenen, seminer, konferans, atölye ve gezilerin dinamik yapısına uyum sağlamaları ve dönem boyunca tam zamanlı olarak programda yer almaları beklenmektedir.

Program hakkında detaylı bilgiye Program, Program Modülleri ve Tasarım Stüdyosu sayfalarından ulaşılabilir.

Kendine fazladan bir boyut daha katmak isteyen genç meslek insanları arasında beğeni kazanan AURA-İstanbul  Sertifika Programı katılımcılarından, 2018 Bahar Dönemi için katkı payı alınmayacaktır.