fbpx
Jale Kulin
Y.Mimar - Kurucu Üye
Jale Kulin İç Mimar – Kurucu Üye

Yunanistan, İsviçre, Belçika, Umman, İngiltere ve Nijerya arasında gezgin bir çocukluk geçiren Jale Kulin, çok uluslu ve çok okullu bir okul hayatını takiben, iç mimari eğitimini The Inchbald School Of Design Londra’da tamamladı. Londra’da Scarisbrick & Bate şirketinde İç Mimar olarak başladığı iş hayatını, Nijerya Chagoury Construction Group’ta kurduğu İç Mimari departmanı ile devam ettiren Kulin, 1993 senesinde Istanbul’a dönüp kendi şirketini kurdu.

Kişiye özel çalışma tarzının ön planda tutulduğu ofisinde konut satış ofisi, bireysel konut, rezidans, restoran, ve otel projeleri tasarımlarının yanı sıra, iç mimari danışmanlığı vermekte olan Kulin, İngiltere, Fransa, Azerbeycan ve Kıbrıs’ta projeler gerçekleştirdi.

İstanbul ‘da İtalyan devleti adına yaptığı çalışmalar sonucu  “Cavaliere dell’Ordine“ liyakat nişanına layık görüldü. Tasarladığı Wrap kanape ile Derin design kolleksiyonunda yer alan Kulin, iç mimari dışında düşüncenin ve hayalin çok boyutlu heyecanını imal etmekte olduğu takı ve mücevherlere de taşımaktadır.