fbpx
Kurtul Erkmen
Y.Mimar - Kurucu Üye
Kurtul Erkmen Y.Mimar – Kurucu Üye

1961 yılında İstanbul’da doğan Erkmen, 1978 yılında İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdi. Aynı yıl, 1982 yılında Mimar Sinan Üniversitesi adını alacak olan İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi  Mimarlık bölümünde öğrenime başladı.

1980 yılında Y. Mimar Şemi Erkmen ve Y. Mimar Lemi Erkmen ile birlikte kurduğu
TE İnşaat Limited Şirketi’nde çalışmaya başladı.

1983 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünden yüksek mimar olarak mezun olan Erkmen, 1990’da kendisine ait KG Mimarlık Limited Şirketi’ni kurdu. Bu şirketi 1999 yılında Bükreş Romanya’da kurulan  KGROM isimli Mimarlık ve 2007 yılında Almaata Kazakistan’da kurulan ErmasKG Mimarlık şirketleri takip etti. 

Kurduğu şirketlerde çeşitli mimari ve iç mimari projeler ve  uygulama hizmetleri vermekte olup,  mesleğe katkısını, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi  Mimarlık Fakültesi mimari proje hocalığı, çeşitli yarışmalarda jüri üyeliği, konferans ve sempozyumlarda konuşmacı ya da moderatörlük  ve İstanbul Gelecek Kültürü ve Sanatı Vakfı yönetim kurulu üyeliği gibi etkinliklerle de sürdürmektedir.

Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi  Mimarlık Fakültesinde Mimarlık Tarihi Anabilim Dalı bünyesinde  öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Ayrıca çeşitli sporlar yapmakta, taekwondo çalışmalarına siyah kuşak olarak devam etmektedir.