fbpx

AURA-İstanbul Sertifika Programı ile Mesleki ve Akademik Hayatınıza Bir Adım Önde Başlayın

Program

AURA-İstanbul Sertifika Programı, tasarım ve yaratım sürecini hem teorik, hem de pratik düzeyde ele almak, disiplinler arası bakış açısı geliştirmek ve kendi özel ilgi alanları üzerinde çalışma olanağı bulmak isteyen mimarlık, şehir planlaması, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve plastik sanatlar bölümleri başta olmak üzere, lisans derecesine sahip olan tüm genç meslek insanlarına açıktır.  Başvurular arasından seçilecek kişiler, ücretsiz olarak bu programa katılmaya hak kazanacaktır.

AURA-İstanbul 2019 yılı Güz Dönemi Sertifika Programı, 23 Eylül 2019 tarihinde başlayacak ve 17 hafta boyunca devam edecektir. Katılımcıların, program kapsamında düzenlenen, seminer, konferans, atölye ve gezilerin dinamik yapısına uyum sağlamaları ve dönem boyunca tam zamanlı olarak programda yer almaları beklenmektedir.

Sertifika Programı ve başvuru süreci hakkında merak edilenler Sıkça Sorulan Sorular sayfasında!

Son Başvuru Tarihi: 5 Eylül 2019 

Program Detayları

Sertifika Programı
Sertifika Programı, ilgi alanları ve deneyimleri farklı olan katılımcıların kişisel beklentilerine cevap verecek şekilde geniş kapsamlı olarak oluşturulmuştur.
Program Modülleri
Program Bölümleri oluşturulurken çalışma sürecinde tarihsel ve kuramsal konular ile tasarım eylemi ve pratik arasındaki ilişkinin; mimarlık, planlama ve peyzaj mimarlığı disiplinleri ile özellikle sosyal bilimler arasındaki ilişkinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.
Tasarım Stüdyosu
Program “Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu” etrafında şekillenmektedir. 2019 Güz Dönemi’nde üretilecek projeler Boğaçhan Dündaralp ve Hakan Tüzün Şengün yürütücülüğünde Techne teması etrafında şekillenecektir.

Başvuru için Gerekli Belgeler

1. Güncel özgeçmiş (CV)
2. Çalışmaları içeren dosya (Portfolyo)
3. Niyet mektubu (Katılımcı adayının, araştırma programına başvurma amacı ve hedeflerini, program kapsamında geliştirilecek İstanbul ile ilgili mimari, iç mimari veya kentsel ölçekteki araştırma/tasarım projesini kaleme aldığı kapsamlı ve açıklayıcı metin)
4. İngilizce yeterliliği gösteren sınav sonuç belgesi*

* İngilizce yeterlilik belgesi, program başvurularında ön koşul değil, tercih nedenidir.

BAŞVURU
Program kapsamında geliştirmek istediğin, İstanbul’a yönelik araştırma / tasarım projene karar ver! Müracaat dönemi içerisinde başvuru için gerekli belgeler ile 5 Eylül 2019′a kadar online form üzerinden başvurunu gönder.
MÜLAKAT
Başvurun değerlendirmeye alınacak. Eğer ön değerlendirme sürecini geçtiysen bizden bir e-posta alacaksın. Ardından seni arayarak, 12 Eylül Perşembe günü AURA-İstanbul’da yapacağımız mülakat için randevu vereceğiz.
SONUÇ
Mülakat sonrasında tekrar değerlendirme yapılacak. Değerlendirme sonucunu, 14 Eylül Cumartesi günü e-posta ile sana bildireceğiz!

Sertifika Programı Sürecinde Yer Alan Diğer Etkinlikler

Cumartesi Aurası Konferans Dizisi

Cumartesi Aurası, AURA-İstanbul’un sertifika programı dahilinde, herkese açık olarak düzenlenen, disiplinler arası nitelikteki konferans dizisidir. Mimarlık, şehircilik, sanat, teknoloji, felsefe dallarında tartışma, buluşma ve farkındalık ortamı oluşturmayı hedefler.

AURA Suare Mezunlar Buluşmaları

AURA Suare, AURA-İstanbul’un mezunlarını ve tüm dostlarını davet ettiği özel etkinlik serisidir. Tüm dönemlerin sertifika programı katılımcılarını, AURA Dostları ile bir araya getirmeyi hedefleyen etkinlik dizisinde sıcak bir sohbet ortamında söyleşiler gerçekleştirilir.

AURA Focus Konferans Dizisi

AURA Focus, AURA-İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi, Sertifika Programı dahilinde düzenlenen,genç mimar ve tasarımcıları, yapı ürünleri ve üreticileri ile ortak bir platformda buluşturmayı hedefleyen seminer dizisidir.

AURA Crea: Atölye/Yarışma

AURA Crea atölyelerinde sertifika programı dahilindeki genç mimarlar ve tasarımcılar alışık oldukları ölçek ve tasarlama süreçlerinin sınırlarını aşarak; gruplar halinde tasarımlarını üreterek bir yarışmaya dahil olur. Başarılı bulunan grup yurt dışı seyahat ödülü kazanır!