Başvuru
25 Eylül 2017 - 14 Ocak 2018 (Son Başvuru Tarihi: 15 Eylül 2017)

Başvuru

Program, tasarım ve yaratım sürecini hem teorik, hem de pratik düzeyde ele almak, disiplinler arası bir bakış açısı geliştirmek ve kendi özel ilgi alanları üzerinde çalışma olanağı bulmak isteyen tüm mimarlık, şehir planlaması, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve plastik sanatlar bölümleri lisans son sınıf öğrencisi, lisans veya lisansüstü programlarından mezun olan tüm genç meslek insanlarına açıktır.

Başvuru için gerekli belgeler:
1. Niyet mektubu (Katılımcı adayının, araştırma programına katılma amacı ve hedeflerini, İstanbul ile ilgili araştırma/tasarım projesini kaleme aldığı kapsamlı ve açıklayıcı metin)
2. Güncel özgeçmiş ve çalışmaları içeren dosya
3. İngilizce yeterliliği gösteren sınav sonuç belgesi

Başvuruların dijital olarak yapılması tercih edilmekte ancak basılı gönderimler de kabul edilmektedir. Başvuru belgeleri iade edilmeyecektir. Kapasitenin sınırlı olması ve programın kişiye özel olarak düzenlenmesi dolayısıyla başvuruların ilan edilen tarihte ve çalışma merkezine kişisel başvuruyla yapılması tavsiye edilir.

Programın dili Türkçe ve İngilizcedir. Katılımcıların tüm çalışmalarını sunabilecekleri düzeyde İngilizce bilmeleri önemlidir.

AURA-İstanbul tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik Sınavları ve Taban Puanları: YDS 65, TOEFL IBT 70, IELTS 6.0.

AURA İstanbul 2017 yılı Güz Dönemi Sertifika Programı 25 Eylül 2017 tarihinde başlayacak ve 15 hafta boyunca devam edecektir. Programa hafta içi her gün devam zorunluluğu vardır.

2017 Güz Dönemi için son başvuru tarihi 15 Eylül 2017‘dir.

Kendine fazladan bir boyut daha katmak isteyen genç meslek insanları arasında beğeni kazanan AURA-İstanbul  Sertifikasyon Programı katılımcılarından, belirli bir süre daha katkı payı alınmayacaktır.

Güz Dönemi başvuru kayıtları tamamlanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.