fbpx

AURA-İstanbul Sertifika Programı ile Mesleki ve Akademik Hayatınıza Bir Adım Önde Başlayın

Program

AURA-İstanbul Sertifika Programı, tasarım ve yaratım sürecini hem teorik, hem de pratik düzeyde ele almak, disiplinler arası bakış açısı geliştirmek ve kendi özel ilgi alanları üzerinde çalışma olanağı bulmak isteyen mimarlık, şehir planlaması, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve plastik sanatlar bölümleri başta olmak üzere, lisans derecesine sahip olan tüm genç meslek insanlarına açıktır. Başvurular arasından seçilecek kişiler, ücretsiz olarak bu programa katılmaya hak kazanacaktır.

AURA İstanbul 2019 yılı Bahar Dönemi Sertifika Programı, 25 Şubat 2019 tarihinde başlayacak ve 17 hafta boyunca devam edecektir. Katılımcıların, program kapsamında düzenlenen, seminer, konferans, atölye ve gezilerin dinamik yapısına uyum sağlamaları ve dönem boyunca tam zamanlı olarak programda yer almaları beklenmektedir.

2019 Bahar Dönemi Sertifika Programına yönelik katılımcı başvuruları sonlanmıştır. 2019 Güz Dönemi Sertifika Programı başvuru dönemi ileri bir tarihte duyurulacaktır.

Daha fazla bilgiye, AURA İstanbul Tanıtım Videosu ve  Tanıtım Dosyası aracılığı ile ulaşılabilir.

Program Detayları

Sertifika Programı
Sertifika Programı, ilgi alanları ve deneyimleri farklı olan katılımcıların kişisel beklentilerine cevap verecek şekilde geniş kapsamlı olarak oluşturulmuştur.
Program Modülleri
Program Bölümleri oluşturulurken çalışma sürecinde tarihsel ve kuramsal konular ile tasarım eylemi ve pratik arasındaki ilişkinin; mimarlık, planlama ve peyzaj mimarlığı disiplinleri ile özellikle sosyal bilimler arasındaki ilişkinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.
Tasarım Stüdyosu
Akademi’nin araştırma programı “Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu” etrafında şekillenmektedir. Katılımcıların hafta içi her gün tam zamanlı olarak stüdyoda çalışmaları ve projelerini geliştirmeleri beklenmektedir.

Başvuru için Gerekli Belgeler

1. Niyet mektubu (Katılımcı adayının, araştırma programına katılma amacı ve hedeflerini, program kapsamında geliştirilecek İstanbul ile ilgili araştırma/tasarım projesini kaleme aldığı kapsamlı ve açıklayıcı metin)
2. Güncel özgeçmiş ve çalışmaları içeren dosya
3. İngilizce yeterliliği gösteren sınav sonuç belgesi*

* İngilizce yeterlilik belgesi, program başvurularında ön koşul değil, tercih nedenidir.

BAŞVURU
Program kapsamında geliştirmek istediğin, İstanbul’a yönelik araştırma / tasarım projene karar ver! Başvuru için gerekli belgeler ile online form üzerinden açıklanacak müracaat dönemi içerisinde başvurunu gönder.
MÜLAKAT
Başvurun değerlendirmeye alınacak. Eğer ön değerlendirme sürecini geçtiysen bizden bir e-posta alacaksın. Ardından seni arayarak, AURA-İstanbul’da yapacağımız mülakat için randevu vereceğiz.
SONUÇ
Mülakat sonrasında tekrar değerlendirme yapılacak. Değerlendirme sonucunu, e-posta ile sana bildireceğiz!