fbpx
Erhan İşözen
Y.Mimar - Kurucu Üye
Erhan İşözen Y.Mimar – Kurucu Üye

1980 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu. Öğrenciliği ve öğrenim sonrası ülkenin önde gelen mimarları ile çalıştı. Bir süre İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Şehir Bölge Planlama ve Restorasyon Bölümü’nde, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, sivil toplum kuruluşlarında, vakıflarda yönetim kurulu üyeliği, yerel yönetimlerde (İstanbul Büyükşehir, Beşiktaş ve Şişli Bld. Bşk.) danışman olarak görev yaptı. 25 yıldır İstanbul’un değişik bölgelerinde, yurtiçi ve yurtdışında özellikle kentsel tasarım, kentsel yenileme, restorasyon ve mimari projeleri yaptı, uyguladı.

Kamu projeleri arasında, Ortaköy Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Proje Çalışması, Vişnezade Şairler Parkı, Beşiktaş Balıkçılar Çarşısı, Ortaköy Kültür Merkezi, Afife Jale Tiyatrosu, Beşiktaş Meclis Binası, Beşiktaş Kartal ve Uğur Mumcu Anıtı, Tema Vakfı Doğa Müzesi, Nişantaşı-Teşvikiye Kentsel Tasarım Projesi, Teşvikiye Meydanı Hüsrev Gerede Anıtı, Cumhuriyet-Halaskargazi Şişli Kentsel Tasarımı proje çalışmaları; özel sektör projeleri arasında toplu konut, dini yapılar, iş merkezi binaları, kültür merkezi binaları projeleri ve restorasyonlar yer almaktadır.

Mimar Erhan İşözen’in Üsküdar, Taksim ve Beyazıt Meydanları, İstanbul City Guide, Yerebatan Sarayı, Ortaköy Meydanı, Nişantaşı-Teşvikiye Kentsel Tasarım Çalışması, Şişli’de Bir Apartman, Cumhuriyet-Halaskargazi Şişli Meydanı Kentsel Tasarım Proje Çalışması, Mimar Vedat Tek ve Hüsrev Gerede çalışmalarıyla ilgili yayınlanmış eserleri bulunmaktadır.

Mimarlık, resim, heykel yarışmalarında jüri üyeliği yaptı. Galatasaray Kongre Üyesi, Çekül Vakfı Danışma Kurulu Üyesi, T.A.Ç. (Tarihi Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma) Vakfı Şeref Üyesi, T.Y.D. (Turizm Yatırımcılar Derneği) Danışma Kurul Üyesi, Bodrum Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali Yönetim Kurulu Üyesi ve Toplumsal Tarih Vakfı Kurucu Üyesidir. İki kez Ağa Han Mimarlık Ödülü’ne aday gösterilmiştir.