fbpx
Jale Kulin
Tasarımcı - Kurucu Üye
Jale Kulin Tasarımcı – Kurucu Üye

Yunanistan, İsviçre, Belçika, Umman, İngiltere ve Nijerya arasında gezgin bir çocukluk geçiren Jale Kulin, çok uluslu ve çok okullu bir okul hayatını takiben, İç Mekan Tasarımı eğitimini The Inchbald School Of Design Londra’da tamamladı. Londra’da Scarisbrick & Bate şirketinde başladığı iş hayatını, Nijerya Chagoury Construction Group ile devam ettiren Kulin, 1993 senesinde İstanbul’a dönüp kendi şirketini kurdu.

Kişiye özel çalışma tarzının ön planda tutulduğu ofisinde, konut, rezidans, restoran, ve otel projeleri tasarımlarının yanı sıra, iç mekan tasarımı danışmanlığı vermekte olan Kulin, İngiltere, Fransa, Azerbaycan ve Kıbrıs’ta projeler gerçekleştirdi.

İstanbul ‘da İtalyan devleti adına yaptığı çalışmalar sonucu “Cavaliere dell’Ordine” liyakat nişanına layık görüldü. Mobilyaları Derin Design ve Duduu Studio koleksiyonunda yer alan Kulin, düşüncenin ve hayalin çok boyutlu heyecanını farklı tasarım lisanları ile yorumlamaktadır.

Kulin, 2017 yılından itibaren kurucu üyesi olduğu AURA İstanbul’da yaratıcılık ve tasarım kültürü üzerine düşüncelerini genç meslektaşları ile paylaşmaktadır.