fbpx
Sinan İzgi
Y.Mimar - Kurucu Üye
Sinan İzgi Y. Mimar – Kurucu Üye

İstanbul Sankt Georg Avusturya Lisesi’nin ardından 1983 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nden Yüksek Mimar olarak mezun oldu. Öğrencilik döneminde Ağa Han ‘Cumalıkızık’ta Zaman ve Mekan’ yarışmasında ödül kazandı.

Üniversite sonrasında, kısa bir süre yurdışında uygulama mimarı olarak çalıştı. 1986 yılında, bir yandan Mimar Sinan Üniversitesi Şehircilik Fakültesi’nde kentsel tasarım alanında doktora çalışmasına başlarken,  diğer yandan da İzgi Mimari Tasarım ofisini kurdu. Günümüze kadar çeşitli konu ve ölçekte dörtyüze yakın proje ve uygulama yönetimi yaptı.

2003 yılında katıldığı Uluslararası Büyük Mısır Müzesi Yarışması’nda projesi, yarışma kataloğuna basılmaya değer bulundu.

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde konuk öğretim görevlisi olarak başladığı eğitim çalışmalarına, 2008 den bu yana Mimar Sinan Üniversitesi’nde proje atölyesi yürütücüsü olarak devam etmektedir.

Ayrıca, üniversite çalışmalarının yanısıra çeşitli platformlarda ekoloji, sürdürülebilir tasarım ve planlama konusunda konferanslar vermekte, workshop yürütücülüğü yapmaktadır.